Motorin Tankı Temizliği

Motorin Tankı Temizliği

Motorin Tankı Temizliği

Hizmetlerimiz

Hizmet Detayları

Fuel-oil ve motorin tanklarının içerisinde atıl vaziyette bulunan dip çamuru , dip tortusu, su ve pisliklerin temizliği, kullanılmayan tankların içlerinin kumlama yapılarak temizlenip epoksi boya ile boyanarak su tanklarına çevrilmesi, atıl vaziyetteki tankların kesilerek alınması ve tüm geri kazanım ve bertaraf işlemleri ile ilgili faaliyet göstermektedir.

Kalorifer Yakıt; fuel-oil 6 numaraya göre daha ince ve kükürt değeri bakımından daha düşük olan özel bir yakıttır. Kalorifer Yakıtı; elektrik, ısı ve buhar ihtiyacı olan her türlü endüstriyel ve sosyal tesis, kurum, kuruluş ve konutlarda enerji kaynağı olarak kullanılabilir. Kükürt değeri maksimum % 1.5 olup viskozite değeri ise max SSF 50 C,de 250’dir.

Fuel oil tanklarında yakıt içerisindeki wax ve ağır hidrokarbon zincirlerinden kaynaklanan tortu oluşumu ve polimerleşme meydana gelir.

Zaman içerisinde tanklarda oluşan bu tortuların mutlaka temizlenmesi gerekmektedir.

Yıllardır temizlenmeden bekleyen tanklarda birikim %50 oranına kadar çıkabilir. Tankınızın tam kapasite kullanımını engeller.

Havalandırma özelliği olmayan tanklarda ise bu tortulaşma oluşurken yakıt içerisinden buharlaşan çeşitli tehlikeli gazlar (örneğin, metan…) zamanla tank içerisinde sıkışarak patlama riski taşır.

Bu nedenlerden dolayı yakıt tankları mutlaka uzman kadromuz ve ekipmanlarımızla temizlenmelidir.

Tüm Hizmetlerimiz

Butona tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin, Hemen Arayın! 0 (532) 341 0155