Tank Kumlama Ve Boyama

Tank Kumlama Ve Boyama

Tank Kumlama Ve Boyama

Hizmetlerimiz

Hizmet Detayları

Kumlama ,yüzeyde zamanla ve dış etkenlerle oluşan korozyon, kir, bozulmuş boya gibi istenmeyen maddelerin aşındırma yöntemi ile temizlenmesidir. Yüksek basınçla birlikte yüzeye uygun kum püskürtülerek ilk günkü halini almaktadır. Kumlama aynı zamanda, yüzeyi koruma görevi üstlenen boyanın da daha iyi yapışmasını, uzun ömürlü olmasını ve dayanıklılığının en üst seviyede olmasını sağlar. Kumlama kalitesi uluslararası İsveç normlarına göre belirlenir. Bu normlar SA 1 , SA 2, SA 2,5 ve SA 3 olarak kategorize edilmiştir. Uygulama yapılacak alanın durumu ve ürünün çeşidine göre bu normlardan uygun olan belirlenip kumlama işlemi yapılır.

Bazı alanlarda kumlama ihtiyacı olmasına rağmen, şartlar bazen buna elverişli olmamaktadır. Kuru kumlamanın küçük çapta da olsa kıvılcım çıkarma riski bulunduğu için, sıcak çalışmanın olmaması gereken yerlerde farklı bir uygulama yapılmaktadır. Sulu Kumlama; bu uygulamada normal kumlama su ile birleşerek risk tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Akaryakıt dolum tesisleri, kimya tesisleri, doğalgaz boru ve hatlarının olduğu bölgeler vb. yerlerde tercih edilen bir uygulamadır.

Çelik materyallerde kumlamanın ardından boya uygulamasının yapılması hayati önem taşımaktadır. Bu uygulama da Airless Spray Boyama tekniği ile yapılmaktadır. Burada önemli olan boyanın, firmanın belirtmiş olduğu şartlara uygun ve profesyonelce uygulanmasıdır.

Akaryakıt Dolum Tesisleri, Kimya Fabrikaları, Santraller vb. yerlerde bulunan her türlü tankların, Çelik Konstrüksiyonların, Gemi ve Teknelerin, Ağır Sanayi Makinaların da vb. her türlü çelik yüzeyde, firmamız yılların vermiş olduğu tecrübe ve referanslarla Kumlama ve Boyama uygulamalarında üst düzey kalite ve garantili hizmet sağlamaktadır.

Tüm Hizmetlerimiz

Butona tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin, Hemen Arayın! 0 (532) 341 0155